Wyjazdowe przełamanie seniorów

Wczoraj nasi seniorzy rozegrali już dziewiąte spotkanie rundy jesiennej a szóste w roli gości.W pięciu pop-

rzednich spotkanich zdobyliśmy jeden punkt remisując w I kolejce ze Stradomką Skrzydlna.Bilans bramko-

wy tych pięciu spotkań to : 7-27.Tym razem zagraliśmy w kasince Małej z miejscowym Zenitem i tak jak w

poprzednich meczach nie dysponowaliśmy składem który gwarantowałby nam zdobcie trzech punktów w

tym meczu.A jednak.Wygrywamy 4-2 a wybik mógł być o wiele wyższy.Ale po kolei.

Z powodu braku nominalnego bramkarza tą pozycję zajął nasz kapitan Mirek Zięba i zagrał na tej pozycji

bardzo dobre spotkanie.Na ławce rezerwowych usiadł w tym meczu tylko Antoni Król który jest po kontuzji

mięsnia.Po raz kolejny w pierwszym składzie pojawił się grający trener,a swój cały mecz w seniorach zali-

czył Jan Mikołajczyk.

Początek spotkania należał do gospodarzy i już w 10 minucie objeli oni prowadzenie.Starta piłki w środko-

wej strefie i brak krycia pod własną bramką i gospodarze nie mieli prpblemów z pokonaniem naszego go-

lkipera.Jednak nasi zawodnicy nie załamani takim obrotem sprawy szybko ruszyli do odrabiania strat i już

w 17 minucie był wynik remisowy.Rzut wolny z połowy boiska wykonywał Marek Wąchała,bramkarz gos-

podarzy co prawda miał już piłkę w rękach ale ją wypuścił a najprzytomniej w polu karnym zachował się

Patryk Żak i skierował piłkę do siatki.W 25 minucie prowadziliśmy już 2-1.Bardzo dobrą akcję klepkową

rozegrali Kamil Bugajski ze Zbyszkiem Zasadnim który wycofał piłkę na 12 metr do Dariusza Żaka a ten

strzelił do siatki rywali.Niestety nie uniknęliśmy i błędów w tej części gry.w 34 minucie znowu był remis.

Gospodarze wykonywali rzut wolny z 30 metrów,piłkarz została wrzucona w nasze pole karne,Co praw-

da nasz bramkarz odbił piłkę ale ta na nasze nieszczęście spadła pod nogi nie krytego gracza Zenitu i

ten nie miał problemów z wpakowaniem jej z 5 metrów do naszej bramki.Wynik w końcówce pierwszej

połowy mógł zmienic jeszcze Patryk Żak ale po ograniu bramkarza i chytrym stzrale z ostrego kąta piłka

o centymetry minęła bramkę gospodarzy.

Drugą cześć meczu nasi zawodnicy rozpoczęli w świetnym stylu.Starszy z Żaków zagrał prostopadłą pi-

łkę do Patryka Żaka a ten nie dał szans bramkarzowi miejscowych na skuteczną interwencję.Kilka chwil

później Patryk Żak zdobywa bramkę po świetnej akcji naszej drużyny z pierwszej piłki i zagraniu Bugaj-

skiego w pole karne ale boczny arbiter dopatrzył się spalonego.KIlak minut później znowu Patryk Żak

staje przed szansą bramkową ale minimalnie strzela obok słupka.W 62 minucie prowadzimy już 4-2.

Przy linii bocznej sfaulowany został Król.Do piłki podszedł Patryk Żak i chytrym strzałem nad murem

trafił po raz trzeci tego dnia do siatki przeciwnika.W 69 minucie na listę strzelców mógł wpisac się An-

toni Król ale po indywidualnej akcji jego strzał z trudem ale jednak wybronił na rzut rożny bramkarz.

W 74 minucie strzał Marka Wąchały z rzutu wolnego o centymetry mija bramkę miejscowych a w 77

swoje drugie trafienie w tym dniu mógł zaliczyć nasz grający trener ale po podaniu p.Żaka jego ude-

rzenie z 10 metrów obronił bramkarz a w 88 minucie gospodarzy po indywidualnej kacji powinien do-

bić młodszy z Żaków ale znowu jego uderzenie przeszło minimalnie obok słupka.I tak pierwsza wyja-

zdowa wygrana w tej rundzie stała się faktem.

Gratulacje dla całej drużyny za wolę walki,ambicję i trzy punkty.Brawo chłopaki.

Zenit Kasinka Mała - Gorce Kamienica  2-4 (2-2)

Bramki : Patryk Żak(3),Dariusz Żak