LKS Jaworzanka

Laskowa
Małopolskie

Data powstania

Brak daty powstania klubu.

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:
Ludowy Klub Sportowy „ Jaworzanka” Jaworzna powstał w lipcu 2003 roku i należy do jednych z najmłodszych Klubów Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Prowadzi sekcję piłki nożnej seniorów, juniorów i trampkarzy. Klub powstał z inicjatywy Kazimierza Piegzy, który zaproponował kilku sympatykom piłki nożnej zawiązanie klubu sportowego i występy w klasie ”B” grupy limanowskiej. Jednak korzenie tego przedsięwzięcia mają swe początki wcześniej, w kilkuletnich już, popołudniowych, niedzielnych meczach: Jaworzna- Kamionka Mała, góra- dół, młodzi- starzy - rozgrywających się na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Jaworznej czy w olszynach nad Łososinką. Budowa stadionu ruszyła w 2003 roku, kiedy Kazimierz Piegza przekazał ponad 1 ha terenu pod płytę boiska. Dużym wsparciem było doświadczenie w tej dziedzinie jego brata Stanisława Piegzy, który z rangi swojej funkcji zajmował się budową boisk w gminie Limanowa. Inwestycja ta miała za zadanie wypełnić braki w infrastrukturze sportowej w środku gminy Laskowa, angażując w swojej działalność mieszkańców Jaworznej, Kamionki Małej, Strzeszyc i Żmiącej. Przykład dał sołtys wsi Strzeszyce – Zygmunt Piechura. Przy budowie skorzystano ze środków Unii Europejskiej, gdy zabrakło pieniędzy Kazimierz Piegza przekazał kilkanaście sztuk drzewa by budowę dokończyć. Na początku 2005 roku Gmina Laskowa dokupiła 23 ary działki sąsiedniej, gdzie urządzono boisko treningowe. Bardzo przychylnie na temat tego przedsięwzięcia wypowiadał się proboszcz parafii Jaworzna ks. Jozef Cieśla. O dobrej współpracy między klubem a parafią świadczy fakt, że trzon drużyny piłkarskiej stanowi orkiestra dęta przy parafii w Jaworznej. Pozostały skład zespołu to młodzież z Jaworznej i Kamionki Małej, która mimo rozlicznych zajęć – pracy oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów, zajęć w szkołach i na uczelniach, w miarę możliwości uczestniczy w treningach i z wielkim zaangażowaniem rozgrywa mecze. W swoim pierwszym występie w klasie „B” drużyna seniorów odniosła spory sukces zajmując drugie miejsce , dystansując doświadczone drużyny. Dzięki temu mogła zagrać w barażach o wejście do klasy „A”. Po zwycięstwie z Zabełczem i ze Stróżówką awans stał się faktem. Początki w klasie „A” nie były łatwe. Grając wszystkie mecze na wyjeździe z powodu braku własnego boiska , po pierwszej rundzie drużyna zajmowała ostatnie miejsce. Cieszył fakt, że drużyna zdobywała punkty z takim klubami jak Limanovia, Tymbarkiem, Nawojem Nawojową, a także odniosła zwycięstwo z vice liderem grupy LKS Świniarsko. Runda wiosenna rozpoczęła się dobrze , były 3 wygrane i 2 remisowe mecze. Potem jednak przyszły słabsze występy spowodowane emigracją zarobkową czołowych graczy drużyny, które przesunęły Jaworzankę w dół tabeli. I takie miejsca w dole tabeli ale bezpieczne, drużyna stara się utrzymać, traktując grę jako hobby i rozrywkę. W 2004 roku przy zespole „Jaworzanki” powstała sekcja juniorów.
Wiadomości (utwórz nową)